| KinekT a întrebat:

Android 4.3.3 de pe Allview viper s este compatibil cu mai putine aplicatii decat android 4.2.2 de pe e-boda revo r80. Cum poate fi posibil asa ceva?

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

S-ar putea ca problema sa fie faptul ca AllView sunt în sine telefoane chineze și poate acolo acele aplicații nu sunt disponibile, dar s-ar putea sa fie și altul motivul, Android-ul nu e problema și nici componentele telefonului nu sunt oricum

| KinekT explică (pentru AlexL28):

Stiu ca Allview face doar rebranding dar gps-ul si regiunea este sitata Romania. Foarte aiurea, acum fac update-ul lansat de ei(care nu e nu stiu ce)poate se rezolva problema

| AlexL28 a răspuns (pentru KinekT):

Oricum, daca tot nu se rezolva poti sa downloadezi apk-ul de pe net foarte usor, problema e sa gasesti si fisierele suplimentare...sincer, cu jocurile mi se pare cam mare bataie de cap sa il downloadezi de pe net, mai ales astea mari, iar cand va veni un update tu n-o sa-l primesti...

10 răspunsuri:
| aninominatus a răspuns:

N-are logica ce spui, consta si in memoria RAM, memoria de stocare, fele de fel de lucruri nu doar de android. Dar sa raspund poate fi posibil laughing.

| KinekT explică (pentru aninominatus):

Daca ai fi verificat un pic Allview viper s sta la toate capitolele mult mai bine memorie ram dubla procesor mult mai rapid etc. Nu mi se pare normal sa nu fie compatibil cu unele aplicatii cu care tableta este.

| AlexL28 a răspuns (pentru KinekT):

Ce aplicatii?

| KinekT explică (pentru AlexL28):

Asphalt 8, Are probleme grafice gt racing 2, simcity buildit

| AlexL28 a răspuns (pentru KinekT):

Si in ce sens nu sunt compatibile? Nu se deschid deloc?

| KinekT explică (pentru AlexL28):

Nu apar in google play si daca reusesc sa le gasesc scrie:"DEVICE-UL dvs nu este compatibil cu aceasta versiune"

| KinekT explică (pentru AlexL28):

Singura sansa este sa downloadez apk-ul de pe internet.

| aninominatus a răspuns (pentru KinekT):

O fi telu stricat laughing