| 23423423 a întrebat:

Android, Windows Phone sau Symbian? Ce sistem de operare ar trebui sa aleg din cele 3 si de ce?

5 răspunsuri:
| sebipopescu1 a răspuns:

Android clar pentru ca este cel mai bun dintre cele 3 pe care le-ai enumerat. 1 merge foarte bine si majoritatea smartphoneurilor au android pentru ca se misca foarte repede. 2 exista mult mai multe aplicatii pentru android decat pentru celelalte sisteme de operare si asta e cea mai mare calitate pentru ca pana la urma asta face un smartphone aplicatiile sale

| 23423423 explică (pentru sebipopescu1):

Deci inseamna ca ar trebui sa aleg Samsung Galaxy Ace ci nu un Nokia?

| sebipopescu1 a răspuns (pentru 23423423):

Da adica eu am un Nokia cu symbian si sunt foarte multumit de el cu exceptia faptului ca nu am de unde sa imi aleg aplicatii asta e marea problema in rest telefonul este super ok. si Samsung galaxy ace chiar am umblat putin pe el, am avut ocazia si este un telefon foarte bun si chiar te sfatuiesc sa il alegi in detrimentul unui Nokia cu symbian sau windows

| marialarysa a răspuns:

Android happy

| UrlatiDeathRun a răspuns:

Deci, depinde si de telefoanele ce le ai la alegere, desi clar cel cu Android ar depasii celelalte telefoane, avand update-uri destul de des si foarte avantajoase + ca telefoanele cele mai vandute si mai bune au andorid (lasand la o parte IPhone-urile, care dupa parerea mea sunt unfel de tablete cu sim, ne putand sa ai vreo interactiune iOS- Android/Symbian/WP), deci clar Android ar trebui sa alegi (dupa parerea mea desigur) big grin