| Stelian2015 a întrebat:

Antivirusul asta e gratis?
http://bitdefender-total-security.en.softonic.com/

Daca nu dati voi un link pentru antivirus free bidefender for windows 7. Stiti si unul care nu expira in 30 de zile? Nu vreau Avast.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Mda, acum observ că au o probleme cu linkul pentru Avast free :(

Îl poţi descărca de la linkul următor - acesta funcţionează, l-am verificat acum :
https://www.avast.com/download-thank-you.php?product=FAV-AVAST
Doar că este în Limba Engleză, apoi va trebui să schimbi limba din setări ( cred )...

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pe acel site este versiune TRIAL - adică o foloseşti o perioadă, după care trebuie CUMPĂRATĂ licenţa!

Pe site-ul oficial este şi versiune gratuită - Bitdefender Antivirus Free Edition - vezi linkul :
http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Pentru Pc/laptop, îţi recomand Avast GRATUIT în limba română;)

Îl poţi descărca de la linkul oficial :
https://www.avastantivirus.ro/download-antivirus/

Eu îl am de vreo 7-8 ani şi NU am avut probleme cu viruşii :)

| anonim_4396 a răspuns (pentru bursuc001):

Da dar mie odata cu descarcarea lui mi s-a descarcat si Avast Safe. Si vad ca ruleaza mai greu. Acum nu stiu daca asta e vina dar ce apare avast safe la mine? asa e pachetul de la avast? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru bursuc001):

Am incercat sa fac descarcarea de pe linkuk tau dar nu mi se descarca nimic in laptop. Daca dau click pe cel Free imi face trimitere directa la cele trei solutii pe bani sad

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, acum observ că au o probleme cu linkul pentru Avast free :(

Îl poţi descărca de la linkul următor - acesta funcţionează, l-am verificat acum :
https://www.avast.com/download-thank-you.php?product=FAV-AVAST
Doar că este în Limba Engleză, apoi va trebui să schimbi limba din setări ( cred )...

| mihai69 a răspuns:

1. Nu mai folosi Softonic pentru a instala programe - te umple de adware!
2. bitdefender e un program care arde resurse la greu și mai e și foarte dificil de dezinstalat fără să rămână urme. Recomand mai degrabă AVAST ori AVIRA, versiunile free.
Nu știu de ce nu vrei AVAST - are avantajul că poți să îți faci cont la ei și pe același cont să gestionezi și calculatorul și eventuale dispozitive mobile (telefoane, tablete) pe care să fi instalat același antivirus; ai inclusiv control de tip antifurt. Bitdefender știe asta?

| dannyel86 a răspuns:

Orice antivirus sau program gratuit se descarca de pe pagina oficiala. Cu siguranta Bitdefender are si versiune gratuita, dar e bine sa-l obtii de pe sursa oficiala. Cu toate astea, eu iti recomand Avast.