| Craciune a întrebat:

Apas butonul sa pornescu PC-ul iar dupa 2-3 secunde se restarteaza incontinuu, cand am verificat inauntru,sursa miroasea a ars, dar nu e ca si cand nu da putere, calculatoru porneste dar nu sta, doar 2 secunde, nu intra in boot, nimic.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca miroase a ars, inseamna ca s-a bulit ceva in sursa. Fa rost de o sursa de la cineva sa pornesti PC-ul sa vezi daca se manifesta sistemul. Totusi sursa pare vinovata.

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca si cu o aşta sursa.
Daca fenomenul persista, atunci verifica daca nu ai mult praf in cooler sau la ventilatorul placii video.
Verifica si daca nu este vreun condensator umflat pe placa de baza.

Daca nu te pricepi sau nu te descurci, atunci du-l la un service pentru depanare.