| FlorinCiokan a întrebat:

Apas F2 si nu imi deschide biosul. De ce? E un laptop Asus X554LD. l-am cumparat ieri am bagat stick cu windows am apasat F8 si F10 in acelasi timp si cumva a bootat usb-ul. acum vreau sa schimb din nou windows-ul si nu mai merge nimic.

Răspuns Câştigător
| azetyx a răspuns:

Apasa ESC... apoi alegi Enter Setup

4 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

La unele de laptop-uri tastele de funcție (F1-F12) se activează doar dacă e apăsat butonul "fn", ce e de obicei în partea de stânga-jos de pe tastatură. Încearcă și cu acest buton apăsat să vezi dacă reușești.

| dolceromania a răspuns:

La unele modele se apasa DEL

| ekkk a răspuns:

La Asus doar cu del se intra in bios

| lightdimmer a răspuns:

In manualul leptopului tau scrie clar sa apesi f2 si nu alte taste pentru a intra in bios, imediat cand il pprnesti. Spor la reinstalat!