| Adrian1555 a întrebat:

Aplicatile gen uber si clevertaxi o sa fie scoase?

5 răspunsuri:
| elevadezece a răspuns:

Cel mai probabil vor fi scoase din țara noastră... Uber este în mai multe țări, nu va fi scoasă de pe Magazin Play...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O sa fie interzise serviciile lor in trafic, sau o sa fie legalizate, apropiindu-le de legislatia pe care o respecta taximetristii.
Asa cel putin in cazul Uber, pentru ca in prezent nu foloseste masini omologate transportului public, iar soferii nu au atestatele necesare transportului de persoane.

| Adrian1555 explică (pentru elevadezece):

Pai uber o sa fie sau nu scos?
Nu ma refer la aplicatie ci la firma

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Adrian1555):

De unde sa stie?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil da, depinde cate presiuni vor mai face firmele de taxi