| Catalinlupu23 a întrebat:

Aprind calculatorul, are acel led cand se aprinde apare de doua trei ori si dupa nu mai apare, butonul de deschidere este aprins dar nu se vede pe calculator. Merge tot si cooler-ul si placa de baza, dupa ce am instalat windows-ul si ma jucam un joc s-a oprit direct ca un freeze si dupa am inchis calculatorul si nu se mai deschidea monitorul dar calculatorul e aprins. Poate fi de la rami sau sa scot bateria de pe placa de baza adica biosul sa se duca curentul din baterie? ASTEPT NISTE RASPUNSURI BUNE CA SA IMI REPAR CALCULATORUL.

Răspuns Câştigător
| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

In primul rand incearca sa bagi cablul de la monitor in placa video integrata, s-ar putea sa se fi ars placa video, sau incearca sa muti placa video in celalalt slot, daca nu merge nici asa incearca sa scoti ramii cate unul s-ar putea sa se fi ars unul dintre ei

| Catalinlupu23 explică (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Nu stiu de la placa video nu e, e de la pc ca nu se mai aprinde ceva, poate sa fie si pe rami praf sa nu mai faca contact cu pc?

| Met a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Pai scoatei si suflai un pic, dar incearca doar cu unul sa vezi daca porneste

| Catalinlupu23 explică (pentru Met):

Pot sa ii curat ramii cu un prosop?

| Met a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Da,dar ai foarte mare grija la componente, stergi doar usor nu tebuie sa fie neaparat curati

| Catalinlupu23 explică (pentru Met):

Daca era placa video nu se mai aprindea deloc calculatorul ca am placa video integrata.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Facem pariu pe o bere ca daca placa video integrata e arsa tie tot iti porneste pc-ul?

| Catalinlupu23 explică (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Ai pierdut, era de la rami i-am suflat ca era cu praf in ei si sa aprins.Pwp

| Met a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Catalin, pc-ul ti se aprindea oricum si daca era placa video arsa atat ca nu aveai imagine

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Nu am zis ca e de la placa video, dar ai zis tu ca daca ai placa video integrata arsa nu mai porneste deloc pc-ul, ceea ce nu este cum spui laughing