| anonim_4396 a întrebat:

Ar avea loc un Noctua Nh-d14 pe placa asta sau e prea mare coolerul?(ma refer la latime si lungime doar). https://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/b450m-ds3 h/

1 răspuns:
| Mandeliu a răspuns:

Salut,

Tocmai ce am montat un NH-D14 pe propiul meu calculator, pe o placa de baza cu socket AM4. In general, layout-ul placilor de baza este la fel, iar cooler-ul desi este imens, iti ofera destul spatiu sub el, deci n-ar trebui sa ai probleme cu el. Doar sa ai grija ca ramii pe care ii alegi sa nu fie foarte inalti, altfel nu o sa iti intre cooler-ul de ei.

Succes!