| iTakeshi2 a întrebat:

Ar fi o problema daca bag o sursa de 750w pe o configuratie care are nevoie de una de 500w?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Nu. Bă chiar e foarte bine.

La unele surse (mai ales chinezării care nu au nici certificatie ) valorile de putere sunt mult pompate. E perfect dacă ai o sursa mai puternică (cel puțin teoretic).

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nici o problemă, chiar e de preferat (are rezerve)

| FlorinBelengher a răspuns:

Nu este prea bine, adica iti poate lua foc PC-ul, cunosc un prieten care a facut aceeasi greseala si in cateva saptamani i-a luat foc PC-ul. Acum e doar alegerea ta :/