| Catalion a întrebat:

Are ceva daca pun ram cu frecventa de 1600 mhz la o placa de baza care suporta maxim 1333 mhz?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-are nimic, o să "meargă" cu 1333 mhz

| mihai69 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| NuCitescNotificari a răspuns:

1600? Cam multi mhz! ia treci mataluta si cumpara ram tot de 1333, adica la nivelul tau.

| Scorillo a răspuns:

In principiu nu ar trebui sa fie proleme dar unele placi de baza sunt restrictive. Uita-te in manual daca suporta frecventa. Nu strici nimic daca incerci

| dulesister a răspuns:

En pratique, j'ai vu des cartes mères refuser d'avaler des mémoires avec des fréquences plus élevées ou reprocher aux mémoires de ne pas pouvoir descendre plus bas.
More information https://basketrandom.io