| berlin a întrebat:

Are ceva daca windows 10 nu e activat pot sa lucrez pe el?

11 răspunsuri:
| florin752010 a răspuns:

Da. Doar 30 de zile ai trial.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Îl poți folosi, doar ai două limitări:

1. Ai mereu un watermark în partea de dreapta-jos a ecranului.
2. Nu poți să schimbi fundalul (desktop-ul).

În rest nu e trial, e varianta completă ce poate fi folosită cum vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca poti sa il folosesti, dar nu poti sa schimbi poza de pe desktop
In rest e ca si un Windows normal

| berlin explică (pentru Raul9004):

Buna sti cumva cum se activeaza?

| berlin explică (pentru anonim_4396):

Sti cumva cum se activeaza?

| berlin explică (pentru florin752010):

Cum se activeaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru berlin):

Cumperi o licenta
Cea mai ieftina e 500 lei

Răspuns utilizator avertizat
| florin752010 a răspuns (pentru Raul9004):

Pai trial, tu ai habar ce inseamna?
Trial este prin definitie: ca folosesti un program la toate capacitatile sale, deci versiunea full, dar limitat de timp. Asa ca daca ai comentarii aiurea...

Raul9004
| Raul9004 a răspuns (pentru florin752010):

Atât de mult îți place să ai dreptate? Ești în epoca informației, răspunsurile la orice sunt la o simplă căutare pe google și tu continui să persiști în răspunsuri greșite. Caută pe google și vezi: spre deosebire de alte windows-uri, windows 10 nu are trial decât pentru varianta enterprise de 90 de zile. Pentru variantele home și pro, poți să folosești și windows neactivat, doar că ai cele două limitări despre care am spus eu.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Totuși, dacă folosești Windows 10 neactivat, ai grijă că Microsoft își poate schimba părerea oricând despre a lăsa sau nu variantele neactivate să funcționeze. Până acum nu există nimic oficial de la ei cu privire la durata la care ar funcționa, însă dacă se răzgândesc vreodată, atunci vei avea probleme.