| Frank51 a întrebat:

Are cineva camera de supraveghere cu wifi? Ați reușit cumva să stocați online filmările? Aș vrea să cumpăr și eu 2 camere și nu știu dacă este posibilă stocarea.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu uita ca toate camerele acestea tip IP wi-fi sunt din proiectare supuse exploatarii, deci cineva priceput din indonezia de ex. poate vedea exact ceea ce poti sa vezi si tu pe camerele talewinking
Zic si eu!
De cand cu wi-fi of everything, wi-fi la cuptor cu microunde, la frigider sau aragaz, la boxe, la orice adio viata privata.
Cand am zis camere de tip IP ma refer la cele care se pot accesa prin intermediul internetului.

| InvatamProgramare a răspuns:

Daca vrei doar sa le vezi in real time online, doar trebuie sa iti configurezi Routerul sa iti forwardeze IP-ul si Port-ul celor doua camere. Si e relativ usor de facut. Daca vrei sa le si stochezi/salvezi ai nevoie de un cloud storage gen google drive, sau dropbox si e mai complicat de configurat.