| vulcan86 a întrebat:

Are cineva idee de ce atunci cand intru pe google maps, imi incetineste foarte mult laptopul iar ventilatorul o ia razna?

Răspuns Câştigător
| TrustMeIKnow a răspuns:

Google maps pentru a putea afisa ceea ce vezi se foloseste de procesor, cel mai posibil ai un procesor mai slab?
Pe satelit in timp ce miscam mapa, mai mult de 15% CPU usage nu a crescut, dar statea la 15% sa zicem o secunda dupa care scadea la 1.5%.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Imaginile și gărțile de acolo sunt solicitante pentru orice microprocesor. Al tău nu face excepție și de aceea are nevoie de răcire imediată

| LPCTSTR a răspuns:

Google Maps consuma incredibil de multe resurse, iar daca ai un calculator slabut, este normal.

| vulcan86 explică:

E un Laptop cu procesor intelcore i3, 2,20 ghz pe win7 64 bites.

| StefanGGXX a răspuns:

Cel mai probabil ai un pc/laptop.Totusi google maps consuma foarte multe resurse.