| aXy99 a întrebat:

Are cineva idee de ce dupa 3:59 nu a urmat 3:00 aseara?
https://imgur.com/a/77ZPgLL

13 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

S-a schimbat ora.

| NoctisFive a răspuns:

S-a schimbat ora

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pe bune?

| aXy99 explică:

Nu stiti sa cititi? Intrebarea este tocmai asta, de ce NU (cu accent pe negatie), deci de ce NU a urmat 3:00, ci a continuat cu ora 4? Intrati pe link-ul respectiv, nu pot atasa poze.

| alyyyyy2018 a răspuns:

Pentru ca acel ceas nu isi seteaza automat ora happy

| aXy99 explică (pentru alyyyyy2018):

Nu este tocmai adevarat, am inchis laptopul la 4:38, aceasta ora era aratata si de catre istoricul de pe google, si de catre laptop si de catre telefon. Din cate stiu laptopul si telefonul se actualizeaza automat.

| aXy99 explică (pentru alyyyyy2018):

Ia verifica-ti istoricul si ai sa vezi ca este actualizata orawinking

| alyyyyy2018 a răspuns:

Nu ai specificat in principiu ca este vorba de ceasul de la laptop. Putea fi un ceas oarecare. Eu am raspuns pentru ceas normal, cum am eu unul electronic si nu se schimba automat.

| PainTech a răspuns:

Daca ora s-ar schimba in modul in care zici tu, ar putea sa apara cateva probleme software ( niste intercalari ). Nu sunt sigur, dar cred ca timpul se va schimba data viitoare cand pornesti laptopul/aplicatia.

Ideea cu schimbatul orei de vara / iarna e destul de complicata pentru computere si nu se realizeaza chiar in modul la care te astepti.

| aXy99 explică (pentru alyyyyy2018):

Daca ai fi accesat link-ul, pe care, apropo, nu l-am postat degeaba, ai fi stiut despre ce vorbesc.

| aXy99 explică (pentru PainTech):

Este posibil sa fie cum zici tu, dar in trecut se schimba (cel putin la laptop, nu stiu daca si la istoricul de la google) chiar daca era aprins.

| alyyyyy2018 a răspuns (pentru aXy99):

Nu accesez linkurile. Asta fac multi pe TPU pentru a avea vizualizari la fel si fel de chestii. Ai primit sau vei primi raspunsuri mai bune de la altii happy

| aXy99 explică (pentru alyyyyy2018):

E https, deci e safe, continua cu "imgur" site de uploadat poze. Cu ce te deranja daca imi faceai o vizualizare? laughing
Era destul de logic ca are legatura cu intrebarea, mai ales ca multora vi se parea putin ambigua.