| mihay_8237 a întrebat:

Are cineva windows 7? cum este?

7 răspunsuri:
| thizizme a răspuns:

Da. Am Windows 7 (printre altele) si pot spune ca e cel mai bun produs scos de Microsoft. La intrebarea "cum este?" nu stiu daca se poate scrie un raspuns aici, dar poti arunca o privire la http://news.softpedia.com/news/Windows-7-Softpedia-Review-124602.shtml pentru un review profesionist, sau/si poti cauta altele pe Google, dar eu consider Softpedia o sursa foarte buna.

| iluminous a răspuns:

Am avut eu.sunt multumit de grafica, insa iti mananca multe resurse(ram si procesor). plus de asta nu e compatibil cu toate programele. de ex daemon tools nu merge, si nici un alt antivirus, decat kaspersky 10.per total nu optez pentru el

| thizizme a răspuns:

@iluminous: daca-ti zic ca esti prost ma injuri.
Consuma putin mai mult ca XP (700 MB RAM la pornire), dar mai putin ca Vista. Nu cred ca mai exista PC-uri cu mai putin de 1 GB RAM si pe 1 GB ruleaza bine 7. Desigur, cu 2 e si mai bine. Dar eu l-am folosit doar cu 1 GB in VirtualBox si a mers foarte bine (activitatea mea normala - care foloseste multe resurse).
Cat despre Antivirus ia arunca un ochi la http://www.microsoft.com/windows/antivirus-partners/windows-7.aspx
Iar despre programe... E normal ca inca sa nu gasesti tot ce vrei, dar majoritatea programelor au deja versiuni pentru 7, deci...

| Nic a răspuns:

Este foarte ok happy atat ca si aspect dar si performante happy
Chiar si cei de la microsoft sunt de acord cu afirmatia ca e mult mai bun ca vista si nu mananca atatea resurse ca el happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun

| OnWeed a răspuns:

Da, am windows 7 si il folosesc de ceva timp. Este foarte bun, nu foloseste multe resurse, are si teme simple si care consuma putin si teme mai pompoase care mananca o groaza din RAM. Mi se pare ca pentru un calc. cu 1-2GB ram si cu un Dual Core, Core Duo sau orice procesor cu 2 nuclee windows 7 e cel mai recomandat. Daca ai ce am scris mai sus si un hdd mare poti sa til bagi in paralel cu windowsul pe care il ai acum. Sa ai 2 windowsuri deodata ca sa poti sa vezi cum ewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bun happy