| andrei123 a întrebat:

As avea si eu o intrebare! laptopurile Asus sau Acer sunt facute in china?
sau depinde de unde le cumperi? este mai bine sa cumpar un laptop direct din magazin(ex : madia galaxy) sau sa-l cumpar de pe >>>>internet?multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| dalea a răspuns:

Sa stii ca multe marci de renume sunt facute in China.Binenteles ca toate componentele sunt originale, numai montajul se face acolo pentru ca e mai ieftina mana de lucru.Mai rau este cu produsele piratate unde si componentele sunt "made in China". In concluzie, fii atent la ce cumperi.

| alex:) a răspuns:

Eu iti zic sa te duci la un magazin de laptopuri si sa iti alegi care vrei unele sunt facute in china da mie mi se pare ca te pot fenta cei de pe net du-te si iti iei leptopul dorit din magazin mi se pare mai bine

| anonimyus a răspuns:

Depinde de unde il ei de pe nethappy, daca il ei de pe un site serios se poate lua in siguranta si de pe net.