| AndreiStefan1234567 a întrebat:

As doiri sa creezi un.exe un set-up de instalare sau ceva asemanator dar pentru orice fiser vreau eu cum ar fi niste filme. Stiu de optiunea din win de la run dar nu merge daca e o dimensiune mai mare si set-up-ul e aproape la fel de mare ca si fisierul in sine.
Ma poate ajuta cineva?

8 răspunsuri:
| serban57 a răspuns:

Foloseste NSIS. Bagi fisierele de care ai nevoie in setup intr-un zip, iar cu utilitarul din link-ul de mai jos transformi zip-ul in exe.

http://nsis.sourceforge.net/Download

| mudokins78 a răspuns (pentru serban57):

Şi care e utilitatea?

| serban57 a răspuns (pentru mudokins78):

Daca te referi la utilitar, cum am zis, programul ala din link transforma zip-ul cu fisiere intr-un exe. Normal, acest program este destinat crearii de executabile dintr-un dosar (din Program Files de exemplu), dar in cazul lui doar un dosar cu niste filme.

| mudokins78 a răspuns (pentru serban57):

Mersi!

Răspuns utilizator avertizat
| serban57 a răspuns (pentru AndreiStefan1234567):

Alt program nu am gasit pentru asa ceva care sa proceseze o cantitate mai mare de date. Imi pare rau.

Răspuns utilizator avertizat