| Katas a întrebat:

As dori achizitionarea unui laptop de pe Cel.ro, dar nu stiu daca sunt tzepari sau nu? Imi puteti spune pareri despre acest magazin?

6 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Am cumparat mai multe produse de pe cel, inclusiv laptop. Experienta este una foarte buna, in ciuda faptului ca diferitele magazine online au oameni platiti doar pentru a raspandi zvonuri.

Iti dau un exemplu. Laptopul de pe care scriu l-am cumparat anul trecut. Am ales cel.ro pentru ca, la acel moment, era oferta cea mai buna pentru produsul asta. Nu l-am probat, desi l-am ridicat direct de la ei. Acasa am descoperit ca ecranul nu se potrivea cum trebuie si arata ciudat pe margini. Dupa o saptamana m-am dus cu el inapoi si mi l-au inlocuit pe loc. Pot dovedi cu factura in zero - ca sa nu fiu acuzat ca fac parte din staff-ul lor.

Din punctul meu de vedere sunt seriosi si ii recomand. Am avut experiente la fel de bune si cu eMAG.

| DanielVălean a răspuns:

In orice caz, mai bine intra pe tocmai.ro ala e site sigur.

| suntserios a răspuns (pentru DanielVălean):

Esti belea cu sfatul tau. Pe tocmai.ro sunt anunturi puse de dracu stie ce persoane. Tu ii sugerezi ca mai bine ia un laptop sh de la un necunoscut de pe net, decat sa cumpere de pe cel.ro care dupa eMAG e cel mai mare retailer de electronice din Romania?

| NagatoTenseiHD a răspuns:

Eu nu ți-aș sugera să cumperi de pe acel site. Ți-aș sugera să intri pe emag.ro, ăla e site sigur, te lasă să deschizi coletul când îl primești, asta te asigură că nu ești înșelat. Nu îți face griji cum că produsul ar fi stricat, adică de ce ar fi? Dacă ar fi stricat Emag și-ar strica imaginea, păi Emag e magazin mare, de ce ți-ar da un produs stricat?

| TheFallen666 a răspuns:

Cel ro e magazin mare cu un nume cunoscut nu cred ca te ar insela dar infine vezi tu

| AleczBo a răspuns:

Eu lucrez la CEL pot spune ca nu sunt tepari... Insa se intampla sa mai intarzie comenzile datorita celor de la livrare care nu se descurca cum trebuie la impachetare. Eu lucrez in fata la showroom si intampin clientii ce vin cu probleme. Se intampla des ca oamenii sa reclame probleme... M-am saturat happy