| Mariusvlad_Cuciureanu_1999 a întrebat:

Aș dori în viitorul apropiat să merg la muncă în Irlanda, aș vrea să știu cum aș putea să fac să am internet pe laptop acolo? Gen este vreo companie în Romania care să aibă acoperire și pe Irlanda? Sau cum aș putea face?

4 răspunsuri:
| varsanofie a răspuns:

Vodafone, dar nu recomand. Cel mai simplu cauți un furnizor acolo cu 20Euro ai 6GB de exemplu la Vodafone Irlanda, poți face chiar un calcul cam cât te taxeaza Vodafone Romania sau Telecom Romania pe 6GB spre exemplu în roaming.

| varsanofie a răspuns (pentru varsanofie):

Mai este si https://www.lycamobile.ie/en/bundle tot la un preț de 20Euro ai ceva date, trebuie verificată aria de acoperire. mult success!
Dacă mai ai întrebări să-mi spui.

| Lucian4 a răspuns:

thinking Nu trebuie sa fie companie din Romania, sunt destule firme care iti ofera internet fix sau mobil, in orice tara. Cand te vei muta ai sa auzi de ele. tehnologia asta (internet) este oriunde in EU. Esti in 2018, Avem 4g apare 5g, ai telefoane cu ecran curbat., sa nu fie internet in irlanda?!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei net de laun provider de acolo