| evellinalalala a întrebat:

As dori sa blochez niste siteuri si nu stiu cum sa fac asta... sunt pe opera! Sau daca nu se pot bloca siteuri de pe opera spuneti mi un browser care poate bloca siteurile care le vreau eu sa fie blocate si cum pot face asta! FUNDA

4 răspunsuri:
| Hitman4iQ a răspuns:

Este solutie.Cea mai buna este sa blochezi orice site vrei cu ajutorul windowsului.Astfel nu va fi posibil sa accesezi acel site cu nici un browser. Adica inchizi accesul la acel sait complet pentru toate browserele.Deci, intra in discul C, apoi Windows, apoi system32, apoi drivers, apoi etc, apoi hosts, apoi networks(deschidel cu Блокнот). mai departe scrii din rind nou in document.
284.122.108 (adresa siteului care vrei sa-l blochezi)
dupa aceasta salvezi schimbarile. astfel nici de pe un browser va fi imposibil sa accesezi acel site. Funda?winking detalii skype: You_Crayzy-Boy

| evellinalalala explică (pentru Hitman4iQ):

Adica...dupa exemplul care mi-l da? scriu siteul si atat?

| evellinalalala explică (pentru Hitman4iQ):

Am incercat dar nu a functionat

| Hitman4iQ a răspuns (pentru evellinalalala):

Ai gresit ceva dar..gasestema pe skype si clarificam intrebarea.