| persseuss a întrebat:

As dori sa fac un dvd pentru un prieten, cu videoclopuri cu muzica sa le vada in masina, la dvd player.

1.In ce format sa iau videoclipurile?

2.In ce format trebuie arse pe dvd?

thanks

5 răspunsuri:
| dede1995 a răspuns:

1) ari fi ok mp4 dar de preferat ce tip de fisiere functioneaza pe acel model de dvd-player
2) Pai se poate direct data.
din cate stiu euwinking

| Saltbae a răspuns:

Videoclipurile sunt in general in mp4.

| RAY a răspuns:

Pai depinde ce citeste acel dvd in general avi, dvd, xvid in rare cazuri mp4

Le pui direct pe dvd nu e necesar sa fie in format dvd dar dar daca e necesar dvd atunci

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intreaba-l pe prieten ce formate suporta playerul lui.

| SpiritLibeR a răspuns:

In general downladezi video le pui pe dvd normal cum se face un dvd si gata asta e dar ca sa fi mai sigura intreaba-l ce gen de dvd player are ce model si cauti detalii despre model pe net vezi ce format video suporta si arzi un dvd!