| TheSpecialOne a întrebat:

As dori sa imi cumpar un telefon nou online(Xperia X10) si vreau parerea unor fosti clienti ai acestor site-uri:http://telefoane-noi.com/ si www.mobile123.ro Care din aceste firme este mai de incredere?

3 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Daca vrei sa cumperi telefon online, iti recomand sa-l iei de aici:
http://goo.gl/Ke3yx
Sunt cea mai mare firma de electronice din Romania, si cei mai seriosi. Si mai ai in plus transport gratuit peste tot si plata la destinatie, si poti citi si opiniile cumparatorilor la fiecare produs.
Succes;)

| TheSpecialOne explică:

Da dar diferenta e de 3-4milioane!

| zygy1976 a răspuns:

Buna ziua.
Am achizitionat un telefon LG P990 - 2x de la Mobile123.
Pana aici toate bune si frumoase, telefonul sigilat, garantie, factura, vorbit frumos la telefon, explicatii atat verbal cat si pe mail la solicitarile mele. Partea proasta a inceput cand telefonul s-a defectat, practic se descarca singur, in acelasi timp infierbantadu-se groaznic.
L-am trimis in garantie la ei, dupa exact 15 zile mi l-au trimis inapoi spunandu-mi ca i-au schimbat placa de baza.
Desfac pachetul: SURPRIZA! Telefonul era neatins d.p.d.v. al placii de baza, practic, in 15 zile nu au facut altceva decat sa ii dea un HARD-RESET (durata medie:5MIN!) si sa mi-l trimita inapoi. Certificatul de garantie era alb si imaculat, neatins. La solicitarea mea extrem de virulenta, au "acceptat" cu greu sa-mi retrimita un certificat de garantie completat cu... "probleme software"! Extrem de profesionali! Insa surpriza de proportii a fost cand am descoperit ca mi-au zgariat INTENTIONAT folia de protectie a telefonului, in partea de sus, central (probabil sa o "testeze"ei, sa vada daca e de aia care isi "revine" singura)
Bineinteles ca nu mi-au raspuns la nici o solicitare de a mea in legatura cu folia. Trec exact 2 saptamani, telefonul meu face la fel: se descarca singur si se infierbanta in draci. Il retrimit la ei si... supriza(din nou): intra magazinul in concendiu pana pe 29.09.2011, deci adio telefon returnat in cele 15 zile contractuale. Sunt decis sa depun maine (23.08.2011) o plangere la OPC si sa scriu pe toate site-urile unde apar acesti TEPARI toate neplacerile provocate de MOBILE123!