| vmalex21 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar o tableta pentru a o folosi la invatat,navigat pe internet,facebook,youtube, email.Am cateva nelamuriri? Sa aleg una cu 3G? Daca nu are 3G ma pot conecta cumva la internet acolo unde nu exista Wi-Fi? Stiam ca folosind telefonul se poate conecta si prin telefon, aceasta devine un fel de hot spot.Ca variante la care m-am gandit sunt urmatoarele:
http://www.emag.ro/......D30YVYBBM/ SAU
http://www.emag.ro/......DQLLZBBBM/
Care ar fi mai ok? Ce imi puteti recomanda? Pot fi folosite si ca telefon?

Răspuns Câştigător
| vladutcornel a răspuns:

3G înseamnă că poți să îi pui cartelă SIM.
Nu prea îți trebuie mai ales dacă ai net pe telefon destul de mult și destul de rapid (poate 4G).
Tableta se conectează la hotspot-ul telefonului tot prin WiFi.
La unele tablete, poți să pui stick de net cu adaptor USB-MicroUSB.

Din tabletele găsite de tine și cea propusă de Salontanul, Samsung Tab4 e cea mai rezonabilă.
Cu doar 1GB RAM, s-ar putea să ai probleme și la navigat pe net, 2GB ar fi ideal, dar nu știu ce buget ai (încep de pe la 800 de lei pe eMag, în alte părți probabil sunt ceva mai ieftine)

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-as recomanda asta: http://www.emag.ro/......DM4QSYBBM/
Este un produs IBM care sunt recunoscute ca fiind fiabile. Are procesorul mai puternic (1, 3). Are din start Android 5.0 si nu trebuie sa mai faci update (update-ul reduce considerabil memoria interioara). Are 4 G ceea ce inseamna ca nu trebuie sa mai cumperi alta daca providerii se decid sa renunte la 3 G si 2 G. Bateria destul de mare.
Avand si sim o poti folosi si ca telefon si cand nu esti sun WiFi mergi pe serviciul de date.