| simina_4596 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un laptop din strainatate si as dori sa stiu daca programele din romania merg pe acest laptop si daca trebuie decodat sau asa ceva? voi aveti laptop cumparat din strainatate? merge bine? va rog sa-mi raspundeti cat mai repede, e urgent. mersi mult

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu exista nici un fel de sistem de codare pentru laptop-uri. Poti pune orice fel de programe, in orice limba. Eu am un HP DV5 adus din America si nu exista nici o diferenta la instalarea programelor fata de ce poti cumpara de aici. Doar raportul calitate / pret este mai bun in favoarea celor aduse din strainatate.

1 răspuns:
| trustbogdan a răspuns:

Nu se decodeaza nimica, daca ii instalezi windows poti sa folosesti toate programele pe care le stii tu in general