| Bacanu_Petrus_1987 a întrebat:

As dori sa schimb pasta termoconductoare la placa video Asus gtx 1070 ti cerberus, si am desfacut toate suruburile stea si mai sunt 4 care nu am idee ce suruburi poti fii,ca nu au nici o forma de stea sau alte forme au doar gaura, probabil sa fie capse, ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Răspuns Câştigător
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Eu zica ca nu e nevoie sa schimbi pasta Asus lucreaza bine eventual pune un sistem de racire mai bun ma refer la alte colere nu stoc

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru LasleaIoan1972):

Ce coolere imi recomandati pentru aceasta placa video?

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Bacanu_Petrus_1987):

Cooler VGA Arctic Cooling Accelero Xtreme IV arctc_accxtriv este ok
o placa video poate sa ajunga chiar la 60-70grade cu racire stoc adica originala dar din cauza aceasta nu trebuie schimat sistemul de racire, vedeti Asus are un program care monitorizeaza placa video performanta, frecventa procesorului grafic, a memoriei placii video, temperatura cand sa tureze colerele si cu ce viteza, care pot fi setate si manual pentru o eficienta mai marita
eu am tot Asus dar ceva mai vechi si colerele fac treba foarte bine o am de ceva timp cativa ani buni gtx 750ti tot de la Asus este in jocuri ajung si la 65 grade dar nu are nimic
uite nr meu zero,sapte,sapte,unu,cinci,doi, doi, opt, patru, trei