| Xd19282z a întrebat:

As dori sa stiu daca urmatorele componente se potrivesc :

Placa de baza ASROCK 960GM-VGS3 FX, socket AM3+, 2xDDR3, 4xSATA2, mATX, bulk

Memorie desktop Kingston HX316C10F/8, 8GB DDR3 1600MHz, CL10

Hard Disk Drive SEAGATE Barracuda ST1000DM003 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA 3

Procesor AMD FX 8320 FD8320FRHKBOX, 3.5GHz, 16MB, Socket AM3+

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu se potrivesc.

| Jipa95 a răspuns (pentru sltlp):

Am vazut si eu la cpu suport dar era un fx 830 si m-a indus un pic in eroare.

| sltlp a răspuns (pentru Jipa95):

Atentie mare, ca e varianta ''E'' a procesorului, care consuma mai putin.
Oricum, si daca mergea, tot nu mergea. Genul ala de placi de baza "anemice" stii si tu foarte bine ca nu sunt recomandate big grin.
ASta e si pentru cel care a pus intrebarea, mai mult lui adresat.

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu se potivesc. Placa aceea de baza nu suporta procesorul.

| sltlp a răspuns (pentru Jipa95):

De ce spui omului prostii. Demosntreaza tu ca se potrivesc, ca eu sa iti arat ca nu ai dreptate.

| Xd19282z explică:

Imi puteti recomanda o placa de baza care sa se potriveasca?

| sltlp a răspuns (pentru Xd19282z):

O placa de baza, asa http://bit.ly/1ArufDm care sa fie compatibila si sa reziste totusi la acel tdp. Are vrm in 5 faze deci e ok.
Acuma sa fiu insa in locul tau, eu as lua un i5, ca pe un i5 nu e asa mare problema cu alimentarea.

| Xd19282z explică:

Imi puteti recomanda si o sursa?

| sltlp a răspuns (pentru Xd19282z):

Cat de scumpa?

| Xd19282z explică:

200-300 ron?