| Yang a întrebat:

As dori sa stiu un program cu care as putea mari, modifica un detaliu.De exemplu am o poza si as dori sa decupez o anumita parte pentru a vedea detaliul respectiv pentru ca marindu-l devine neclar ceea ce este scris sper ca intelegeti cat de cat la ce ma refer.Va multumesc anticipat, bineinteles fundita de rigoare raspunsului.

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

DA am inteles la ce te referi:d.Descarca photoscape(scrii pe google free download photoscape) si dai la editor, apoi lacrop si,, tai'' bucata de poza pe care o vrei.Fii fara grija caci si poza originala si cea modificata se salveaza.

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Sa iti explic un principiu simplu ai o poza cand dai zoom pe ea o sa vezi niste patratele. ceea ce vrei tu e sa iei o poza de exemplu de 600 de dpi si sa o faci la 1800 adica un pixel sa ilimaprti in 3. singurul soft care stiu ca poate face ceva de genu asta e photoshop dar e destul de dificil algoritmul si nu intodeuna da rezultate bune decat pe diferente cu 100 sau 200dpi mai mari. adcica o poza la 600dpi o poate renderiza la max 1000 dpi si nici atunci bine

| Alëxa_9778 a răspuns:

Eu pentru decupat. edit si alte chestii folosesc PhotoScapehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adope Fotoshop e un program cu care poti face multe cu o poza sa o falsifici sau sa creezi o masca.etc
Se poate lua de pe net!