| tzori a întrebat:

As putea conecta un pc la un televizor printr-un cablu care are la un capat vga si la un capat hdmi?

5 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Numai daca placa video din pc suporta modul RGB, altfel e nevoie de adaptor.

| horia2012 a răspuns:

Daca VGA ai la PC iti trebuie convertor, dar la cat costa mai bine iti cumperi o placa video cu iesire HDMI:
http://www.elfast.ro/......gitus.html

| itextrat a răspuns:

Gasesti adaptor de la VGA la HDMI. E relativ ieftin: 20 - 30 de lei.

| AlyxandirClaw a răspuns (pentru itextrat):

Dacă a zis deja că are la un capăt VGA respectiv HDMI este clar că are deja.
Cu alte cuvinte da, merge.

| nutepriveste21 a răspuns (pentru AlyxandirClaw):

Nu faci diferenta intre un cablu si un adaptor.