| swampy a întrebat:

As putea sa pun pe sursa asta http://img218.imageshack.us/i/dscn0568s.jpg/ o placa video care cere 400w?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

O placă video oricât de performantă ar fi, nu consumă atât de mult încât să ai probleme cu sursa. Din start sursa este aleasa pentru a avea o rezervă de energie.
De exemplu placa video de la AMD Fire Pro 2460 consumă 13 W.
Eu personal sunt mulţumit dacă pe sursă am o rezervă de 25 % faţă de consumul maxim.

| RazvanCool a răspuns:

S-ar putea.Eu cred ca da