| anonim_4396 a întrebat:

As putea schimba singur ventilatorul de la sursa de alimentare a PC-ului sau mai bine il duc la reparatii? A incercat cineva sa o faca singur?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Nu trebuie nicio lipitura.
Tot ce trebuie sa faci e sa tai firile si sa scoti ventilatorull. dupa care legi firile de la vintilatorul nou la firele ramase in sursa ( sa le legi rosu cu rosu si negru cu negru ) big grin

2 răspunsuri:
| Brieezer a răspuns:

Mai bine o duci la reparatii! Daca faci ceva gresit la sursa, e posibil sa-ti arzi PC-ul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ventilatorul se poate schimba. Nu este complicat dar trebuie cineva care sa stie sa faca o lipitura pe placa cu circuite. Daca este prins cu mufa este si mai usor. Depinde de sursa. Este prins in 4 suruburi si doua fire. Nu-i mare scofala. La un meserias care repara Radio si Tv-uri sau un electrician si o poate face. Eu fac singur dar am facut in liceu reparatii Radio-Tv.