| Kanames a întrebat:

As vrea niste pareri de calculatoare de mentionat buget 1000E + 150e daca este nevoie. Vreau calculator pe piese, nu trebuie HDD

Răspuns Câştigător
| Meheツ a răspuns:

Placa video : Asus AMD Radeon HD7850 2GB DDR5 256bit PCIe pret 270E

placa de baza : Intel DX79SI Socket 2011 Bulk 300E

Procesor :Intel Core i7 3770 IvyBridge 3.4 GHz box 300E

memorii RAM :Kingston HyperX Genesis 16GB 4GB DDR3 2133MHz CL11
pret bucata : in jur de maxim 150 ron

carcasa :Thermaltake Commander MS-I
pret :L in jur la 250 ron

sursa :Thermaltake Smart 530W PSU in jur la 300 ron

placa sunet :Asus Xonar DS bulk
pret : 150-170 ron

intrii in pret happy eu ti-am sugerat niste piese performante, nu iti spun ca neaparat aceeasi sa fie si alegerea ta. perifericele si restul nu le-am mai bagat deaorece ai spus ca vrei doar calculatoare, adica unitati. multa bafta!