| CristyLooL a întrebat:

As vrea sa achiziționez o placa video pentru gaming mai buna, la un buget de 500-550 de lei, nu stiu care e mai buna AMR sau nVIDIA la un raport calitate preț, as vrea sa meargă foarte bine pe cs go gen 200-300 FPS la maxim, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| VladyXR a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/
Conteaza si procesorul...

| CristyLooL explică (pentru VladyXR):

Placa asta e la fel de buna http://www.emag.ro/......DZSYZBBBM/

| VladyXR a răspuns (pentru CristyLooL):

Mult mai buna.

| CristyLooL explică (pentru VladyXR):

De ce e mai buna, ce are in plus? din cate vad are aceeasi memorie.

| VladyXR a răspuns (pentru CristyLooL):

Suport 12 are, pe cand aia 250x de pe pcgarage suporta 11.2, detine mai multe tehnologii crossfire ceea ce nu are aia dp pcgarage, in rest e cea mai buna!

6 răspunsuri:
| gheorghe69 a răspuns:

NVIDIA, arunca un ochi pe aici: http://computere.net/placa-video-sfaturi-de-achizitie/
te va ajuta.

| Claudiusniper a răspuns:

Cea mai buna ar fi nVIDIA.