| Alexutz_Alexandru_1987 a întrebat:

As vrea sa cumpar un laptop cu sistemul de operare linux (ma intereseaza sa mearga pe el samp si minecraft) daca nu merge, il pot schimba cu windows. Se meritra?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai intai trebuie sa inveti Linux. Jocurile pot merge si pe Linux (sunt programe care te ajuta) cu Wine sau Steam. Nu te lua dupa prostii care spun ca nu se poate doar ca este un pic mai complicat. Dar, oricum, poti sterge Linuxul si sa instalezi windows fara nici o problema. Doar pe Apple nu merg alte sisteme de operare.
Pentru confirmare: https://mariuscucu.ro/cum-putem-instala-jocuri-linux-simplu-mod/

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! spune-i lui "suntserios" ca-i neserios si spune aiureli. Eu nu-i pot spune ca l-am blocat pentru tampeniile pe care le spune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe linux nu iti vor merge jocuri niciodata. De meritat, merita sa iei unul cu windows ca vei avea si licenta