| noneeeee a întrebat:

As vrea sa cumpar un pc:Sistem Desktop Serioux Force V2 cu procesor AMD ® A8 X4 5600K 3. 6GHz, 6GB DDR3, 1TB, placa video amd radeon 7000 hd 512 mb integrata, 1450 ron Sistem Desktop Serioux Action V8 cu procesor Intel® Pentium® Dual-Core G2020 2.9GHz, 4GB, 500GB, AMD Radeon 6570 1GB(dedicata)1300 ron.Recomandari si de ce. placa integrata de 512 ce ajunge pana in 2.5 gb sau 1 gb dedicata?

Răspuns Câştigător
| DinuMarian a răspuns:

Cel mai bun prieten al meu tocmai ce a cumparat primul calculator (cel cu AMD A8 X4 5600K 3. 6GHz, 6GB DDR3, 1TB, placa video integrata AMD Radeon Hd 7560D) si ti-l recomand, este FOARTE BUN merita toti banii, te asigur!

| noneeeee explică (pentru DinuMarian):

Placa video cat isi ia din RAM?

| neluL a răspuns (pentru noneeeee):

Isi ia cat are nevoie dar nu e buna de gaming! Mai cumpara si o placa video dedicata si e OK.

6 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Salut. Configuratia este foarte slaba si nu vei putea juca nimic pe ea.
Uite recomandarea mea: http://www.azerty.ro/wishlist/2155/
Ti-am pus o carcasa ce vine cu o sursa foarte ok calitativ, care-ti va duce sistemul fara nici o problema.
4GB ram care-ti sunt arhisuficienti, un hdd de generatie noua WD cu platan de 1TB.
Iar piesa de rezistenta este placa video, cu care te vei putea juca orice.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.

Bafta!

| DinuMarian a răspuns:

Nu cred ca se poate juca orice cu procesorul acela.O sa scada mult din performanta.

| DinuMarian a răspuns (pentru DinuMarian):

Si aici ma refer la configuratia propusa de SpecialistIT

| noneeeee explică (pentru DinuMarian):

Mda