| Datcu_Theodorina_1948 a întrebat:

As vrea sa fac un video cu ocazia aniversarii zilei de nastere ( cum l-ati realizat voi cu ocazia celor 10 ani ), dar nu stiu cum sa procedez. Am selectat poze si as vrea sa stiu cum se monteaza si ce durata sa aiba filmul. Sper sa ma ajute cineva in aceasta problema. Multumesc ff mult.

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Eu cand dau un link, primul lucru care il fac este sa ma asigur ca este pentru cererea utilizatorului.Linkurile sunt bune, daca aveti nevoie de ajutor pentru a le descarca, dati-mi un mesaj cu id de mess si va voi ajuta.

9 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Dupa cum se vede nu ati facut niciodata asa ceva. Dupa cum a spus si Soryn92, Windows Movie Maker este cel mai recomandat.Este un program bland cu incepatorii, are tranzitii si efecte.Se poate pune si muzica pe fundalul clipului.Clipul poate fi format din poze, filmulete si melodii.

Link descarcare:
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/features/movie-maker

Link ghid de utilizare:
http://videotutorial.ro/......ial-video/

Succes!

| Datcu_Theodorina_1948 explică (pentru MskDesign):

Multumesc mult; voi incerca (este pentru prima oara cind fac asta ), sper sa iasa ceva frumos, avind in vedere ca ma straduiesc sa realizez ceva nou (pentru virsta mea?)

| Datcu_Theodorina_1948 explică (pentru MskDesign):

Am intrat in link - urile recomandate si nu pot face nimic pentru ca este numai pentru Android, cellular, iar eu vreau pentru laptop Windows 7. Ma poate ajuta cineva?

| Datcu_Theodorina_1948 explică (pentru MskDesign):

Datcutheodorina@yahoo.com; multumesc mult si daca ai putea astazi sa vb. pe mess.

| Ghise_Maria_1988 a răspuns (pentru MskDesign):

Videos
De cumpleañios

| MskDesign a răspuns (pentru Datcu_Theodorina_1948):

Eu cand dau un link, primul lucru care il fac este sa ma asigur ca este pentru cererea utilizatorului.Linkurile sunt bune, daca aveti nevoie de ajutor pentru a le descarca, dati-mi un mesaj cu id de mess si va voi ajuta.

| SorinTudor a răspuns:

Sunt multiple programe pentru facut filmulete din poze dar cel mai usor este Windows Movie Maker, poti monta pozele intr-un filmulet de cateva minute (durata filmului v-a dura in functie de cate poze ai), sa pui o muzica de fundal si sa scrii pe poze sau sa faci o introducere/sfarsit.
Funda?

| Datcu_Theodorina_1948 explică (pentru SorinTudor):

Multumesc foarte mult. Sper sa reusesc; raspunsul tau ma va ajuata.

| Ghise_Maria_1988 a răspuns:

Un video depe

| Fcsb_Cata_1990 a răspuns:

Multumesc