| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să iau o unitate SH. Am vazut câteva pe interlink.ro. ce știți de ei, sunt serioși?

13 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu am auzit de ei.
Dar sa fie unitatea cu DDR4, si nu DDR3.

| NLS a răspuns:

Interlink si diablocomputers sunt seriosi din cate stiu.
Cunosc 2 persoane ce si - au luat laptop, respectiv sistem de la ei.
Conteaza insa ce configuratie cumperi.
Nu strica banii pe sisteme cu 2 nuclee, si nici pe sisteme cu 4 nuclee, dar la frecventa foarte mica.

Vezi ca niciunul dintre site-uri nu are sistemul de cautare perfect, daca cauti dupa un anumit model de procesor, s-ar putea sa nu gasesti tot ce au, trebuie cautat "manual", la categoria potrivita.

Pentru ce doresti sistemul?
Daca vrei gaming, ar fi bine sa iei un sistem cu carcasa de tip tower.

In cele mai subtiri de tip desktop incap doar placi video de tip low profile, si chiar si acestea vor fi foarte inghesuite, nu vor fi ventilate bine, si aerul cald produs de ele va ramane in carcasa.

| Legion7X a răspuns (pentru NLS):

Vreau o unitate, Mai mult pentru muzică, filme, internet, să fac un Cd cu muzică pentru mașina pe track. Cam atât. Nu doresc pentru jocuri. Am o unitate acasă. Cu o placă arsă ALiveNF6G-VSTA.

| Legion7X a răspuns (pentru RAY):

N-are unitate optică.

| RAY a răspuns (pentru Legion7X):

Ce sa faci cu ea Mann?

| Legion7X a răspuns (pentru RAY):

Cd.

| RAY a răspuns (pentru Legion7X):

Nu ai tu atatia ani cât are tehnologia aia, avatarul.e fain

| Legion7X a răspuns (pentru RAY):

Ms de avatar. Stiu ca este veche, dar este o optiune a mea...

| NLS a răspuns (pentru Legion7X):

Ce buget ai?

| Legion7X a răspuns (pentru NLS):

:)) 400 lei nu vreau performant, astfel luam din magazin nou. Este Pentru Muzica, filme, video-uri. Office.

https://www.interlink.ro/......and-p41244

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia de pe calculatoareok, crede-ma sunt cei mai buni, cel mai mic pret si nu sunt jafuri ca le verifica. Am luat de la ei un HP compaq 6200 pro sff si am pus placa video, merge gta 5 la 60 70 de cadre si multe alte jocuri, sub 800 de lei si a fost facut in 2018 pentru frate-miu. Inca merge

| S417 a răspuns:

Da, e de incredere