| ionutbeach a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez un laptop second hand si as vrea sa stiu daca. Suporta win 7 si cat de cat sa mearga pe net fara fragmente http://www.it-sh.ro/......-p108.html

5 răspunsuri:
| figaro a răspuns:

Salut,ruleaza win7, dar greu. Sfatul meu: nu il cumpara, du-te intr-un amanet de electrice, mai pui 100 ron si iti iei unu mult mai bun.Bafta.

| shannygelu a răspuns:

Suporta bine eu am pus pe un laptopn foarte vechi cu un procesor de 1, 4 si ram 512 windows 7 si merge mai bine ca xp ul

| laury1993 a răspuns:

Suporta windos 7 dar iti va consuma resursele iar vista consuma mai multe resurse decat 7. Pe acela de preferat este sa instalezi windows XP. Cauta un laptop cu HDD mai mare si cel putin 2 GB rami. Funda daca ti-am fost de ajutor.

| laury1993 a răspuns:

Este acelasi laptop cu cel de mai sus. Leptop in stilu la ala am si eu chiar 3 dar ti-am spus ca o sa iti mearga foarte greu daca instalezi windows 7.