| z0rel a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un laptop.este vreo diferenta intre laptopurile din anglia si cele de la noi?(ma refer la laptop cu aceleasi specificatii)se misca mai bine alea din anglia? fuundaa!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu am auzit de mult o prostie asa de mare, si nici nu imi era dor...
Vezi ca cele din Anglia au 110V alimentare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce s ar misca mai bine? doar pentru ca sunt comercializate in alta tara?

| K0sti a răspuns:

Da. Este diferenta! Este diferenta de calitate a pieselor, pentru ca au alt standard de calitate! De ce crezi ca acelasi model de laptop se face pentru piata vest-europeana si pentru cea est-europeana? In plus si componentele difera pentru acelasi model de laptop, iar de asta te vei prinde atunci cand vei cauta drivere! O sa vezi ca acelasi model de laptop are mai multe feluri de drivere, functie de componentele interne!

Eu lucrand in domeniu si vanzand tehnica de calcul refurbished adusa din occident, iti spun ca e mare diferenta de calitate fata de ce se gaseste la noi pe piata!

Un exemplu: la placile de baza, condensatorii care filtreaza tensiunea de alimentare de pe sursa auxiliara de langa procesor sunt la tensiune de 10 V sau 16 V si 105 grade celsius! Uita-te la placile de baza care sunt la noi in comert, au condensatori de 6.3V si 85 de grade celsius! Si te miri de ce se umfla condensatorii si iese zeama din ei! Uite de aia! Si asta e numai un exemplu! Concluziile le tragi singur!

| Jipa95 a răspuns:

Nu este nici o diferenta.

| Alin4uuu a răspuns:

Salutare este o diferenta doar la pret in Anglia sunt mult mai scumpe decat aici in Romania eu am un laptop de acolo si am dat mult mai mult pe el decat as fi dat in Romania asa ca mai bine ia-ti de aici.iar faza ca cica ar merge numai pe 110 v nu-i adevarata merg ca la noi doar ca la ei au prize din alea cu 3, bafta

| Treistariustar a răspuns:

Nu este nici o diferenta http://bit.ly/114BwKc