| Gaby3891 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un mini laptop, sa il folosesc doar pentru internet si am gasit 2 : 1) Mini laptop Acer Aspire One ZA3 2gb RAm, HDD 160gb, PROCESOR: INTEL ATOM CPU Z520 1.33 GHz, PLACA VIDEO: INTEL GRAPHICS MEDIA ACCELERATOR 500, 11.6". La pretul de 380lei la mana a2a,e aproape nou si la aspect si la functionat.
2)Mini Laptop Asus Eee Pc SeaShell HDD 250GB, Memorie RAM: 1GB(DDR3), Procesor: Intel Atom N450 1,67Ghz,Placa video: Intel HD Graphics, acesta fiind insotit si de geanta + o baterie externa la pretul de 400lei. 10, 6 ".
Bateriile tin destul de bine la fiecare, aprox 2ore.
Ce imi recomandati sa iau?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aceste doua produse au un procesor cu un singur nucleu ( mononucleu) foarte slab si care nu mai sunt cautate acum. Eu as prefera sa iau o tableta care sa fie macar quad core. Le mai si iei la mana a doua si poate fara garantie sau cu garantie pe perioada redusa. Mai bine ia-ti o tableta.
http://www.emag.ro/......priceasc/c
Sau un laptop asa: http://www.abdcomputer.ro/......inch-3310/
Are si 12 luni garantie.

| Gaby3891 explică (pentru Salontanul):

Da, e un laptop mai bun acesta dar problema mai e si de bani.mie nu imi trebuie ceva sofisticat, il vreau doar pentru internet.

| Salontanul a răspuns (pentru Gaby3891):

Atunci ia Asus-ul. Este mai puternic de cat primul.