| IonAlexandru3794 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un pc. Pcurile se conecteaza la net doar prin cablu sau pot sa il conectez cum se conecteaza si la telefon doar sa ii bag parola si gata?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sau pot sa il conectez cum se conecteaza si la tel "

da, dacă are wifi

| PainTech a răspuns:

Majoritatea, 97% din ce vezi in magazine sau pe siteuri trebuie conectate prin cablu de internet.

Exista posibilitatea de a adauga o placa wifi calculatorului in cazul in care vrei sa bagi parola si gata, exact ca la telefon sau laptop.
Dar repet, majoritatea PC-urilor gata facute nu au asa ceva cand le cumperi.

Placile wifi pot fi de doua feluri :
1. Care se conecteaza prin USB
2. Care trebuie puse in slotul PCIe sau PCI de pe placa de baza.