| Malvina a întrebat:

As vrea sa incep timid sa desenez cu ajutorul unei tablete grafice. Ce imi puteti recomanda? Nu vreau ceva scump, ci ceva pentru un incepator, dar cat de cat ok.

2 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Tabletele Wacom sunt mai de incredere. Tabletele cu creion fara baterie sunt mai bune. Creionul cu baterie intra in stand-by cand se face o pauza. Eu am am 2 tablete: o tableta cu creion cu baterie care nu are precizie buna (ii tremura cursorul si o linie dreapta devine linie franta) si una wacom care are creionul fara baterie si e mai buna, de aceea recomand Wacom.