| IonutR1 a întrebat:

As vrea sa instalez sistemul de operare pe SSD, unitatea 1 adică. Ce ar trebui să sterg din alea sau ce ar trebui să fac pentru a merge deoarece nu pot. https://imgur.com/a/vuzqMgq

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Șterge cele doua partitii din mijloc, capatitatea aferenta lor o sa se adune spațiului nealocat din partea de jos.

O sa ai doua întrări cu numele Spațiu nealocat, una de 100 și ceva de GB, cea de jos adică, iar cealaltă de sus are 900 și ceva...

Creezi din fiecare câte o partiție.

Ssd ul e unitatea 1, cea de 100 GB.
HDD ul e celalalt, de 900...

Poti selecta partiția formata (cea mica, de 100 GB) o poți formata dacă dorești, dar la Ssd uri nu e nevoie de format, căci prin asta le scurtezi viata, apoi dai Install și va începe copierea fișierelor...

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Da-i stergere la toate, trebuie repartitionat, sau fa-ti stick-ul ori gpt ori mbr in functie de cum ai partitia. Oricum cel mai ok e un clean install.

| RAY a răspuns:

Sterge totul, creaza noi partiti, formateaza ssd si instalare

| sierra1 a răspuns:

Sterge tot, lasa o singură partiție, formatează NTFS, instalează apoi redimensionezi C: in 2 sau 3 partiții

| Dismally a răspuns:

Il formatezi, adica stergi totul.