| matei1411 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar : o placa de baza, o placa video care sa se potriveasca intre ele. ce imi recomandati?
(as dori sa fie de pe CEL.ro sau emag.ro si ma coste cat de putin posibil nici cele mai ieftine).

4 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Ce procesor ai? Ce memorie ai?
Placa de baza se 'leaga' de cele doua componente, nu de placa video. Placa video poate fi oricare iti permite bugetul, atata timp cat este pe slotul video care il are placa de baza (la ora actuala toate sunt pe PciExpress).

| BuGz a răspuns:

Cel mai bine cumpara una dual core cu 2 x ventilatoare sunt cele mai bune doar ca ajung pana in 350 lei

| sdhashsah a răspuns:

Si cu procesorul ce faci il ai sau ce? Placa de baza cat mai ieftina incepe de la 180 lei iar cea video cam tot asa poate si mai ieftina acum depinde ce vrei sa faci cu el ca la placa video conteaza dar la cea de baza nu prea si mai depinde bineinteles si de procesorul care il ai sau vrei sa-l cumperi.

| Shooter a răspuns:

Pai pe eMAG sunt cele mai bune, dar depinde de ce vrei sa le cumperi..adica pentru gaming, office...etc