| b3Rb3cU a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un monitor sa fie si TV ce imi recomandati mai ieftin

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca deja ai un monitor, mai bine iti cumperi un TV-TUNER extern, poti folosi monitorul ca TV fara sa mai fie calculatorul pornit. Daca nu, cauta pe EMAG, gasesti pentru toate buzunarele. Succes!

| mgtow a răspuns:

Incearca OKI sau Samsung ori LG.

| MMihai a răspuns:

Tv-tuner extern care lucrează fără calculator, nu prostii care se bagă în port USB, și care merg numai cu Windows,( și nu merg cu linux.)

| MMihai a răspuns:

Tu nu scrii în fața unui monitor, că nu am fost atent la întrebare? Deci monitor ai, îți mai trebuie și un tv-tuner extern hibrid (analogic+H.D.) care funcționează fără calculator, și o antenă și niște fire +etc și gata televizoru. Dacă vrei să schimbi monitorul poți studia diverse oferte și să compari preț (monitor + tvtuner,) cu preț televizor, noi sau s.h. de antenă ai nevoie oricum. Cu antenă digital terestră pe h.d.( cam 200 de lei) în București se prind vreo 10-11, iar pe analog între 6-8 canale, dar o parte se suprapun. Pentru mai multe trebuie antenă de satelit sau firmă de cablu. Dar la ce Îți trebuie, că sunt multe site-uri tv pe care le vezi dacă ai internet. www Dolce tv.ro are mai multe canale. Dacă te satisface asta, nu mai cumperi nimic. Dacă ai Internet Explorer, poți vedea cam orișice televiziune românească fără bani. Eu intru pe Internet din linux-uri și nu pot să văd multe posturi Tv, că alea nu au I.E.