| ClickOn a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar urmatoarea placa video http://www.dc-shop.ro/......it-pcie-l/ ce spuneti imi va merge crysis 1, 2.

procesor:Intel i3 2100 3, 10
memorie:4gb
placa de baza :Intel h61

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu arata prea bine. Procesorul e ok, palca de baza ok, ram ok, dar placa vidoe e slaba, cam arunci cu banii. Eu zic sa nu te grabesti, sa mai economisesti, sa iei macar un radeon 6770 sau 7770, ca sa nu cumperi ceva slab. ca 5570 este slabuta.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Multe placi au chipset Intel h61. Poti sa nespui denumirea corecta? Oricum, avand un procesor I3 banuiesc ca placa este de tip mai nou si o placa video cu GDDR3 merge.

| coztel5437 a răspuns:

Sigur merge