| Marian9Marius a întrebat:

As vrea sa-mi iau un laptop care are ca sistem de operare Linux, as putea sa schimb sistemul de operare cu ce vreau?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da se poate, și încă mult mai ușor decât dacă iei unul ce are Windows 10 preinstalat pe el.

| gelu1970 a răspuns:

Daca vrei poti. nu asta era sloganul adidas?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, evident

| Bandit288 a răspuns:

Daca iti cumperi un laptop, sa iti cumperi unul Free DOS, Free DOS iti permite sa instalezi orice sistem de operare.
Normal ca poti sa schimbi Linux cu ce sistem de operare vrei, trebuie sa cumperi un CD cu Windows Original. Putine site-uri se gasesc de unde poti descarca Windows original.

| AngelHacker a răspuns:

Bună. Da se poate schimba sistemul de operare Linux cu oricare dintre sistemele de operare cu condiția ca acel sistem de operare să fie compatibil cu modelul respectiv de laptop. Cel mai indicat e să se facă acest lucru de către un specialist şi acel sistem de operare să fie original nu replică aşa cum obişnuiesc unii să instaleze, deşi ai impresia că ieşi mai ieftin vei avea mai multe probleme cu programele inclusiv cu laptopul dacă nu e original. O seară bună.