| TediiL a întrebat:

As vrea să știu ce ar trebui sa fac in cazul următor, Xbox-ul meu s-au defectat,coolerul nu mai funcționează.
Sunt in vacanta până la sfârșitul lui August,dupa plec din țară. As dori să știu daca sa-l duc la reparat,dar sa mi-l returneze in mai puțin de o luna,sau am mai găsit pe Emag,Olx Cooler pe care pe pui pe exterior.
Gen acopera gaurile dintr-o parte a consolei si face ventilația din exterior.
Nu sunt genul in care să știe despre chestiile electronice.
Mereu am fost confuz când a devenit vorba despre astfel de situații,in care produsul este defect.
Cine știe cel mai bun remediu, va rog ajutați-ma
Mulțumesc, dau funda happy

Răspuns Câştigător
| TheNexus a răspuns:

Daca inca este in garantie si esti sigur ca nu e din cauza ta, du-l la garantie. Poate iti da banii inapoi sau macar sa ti-l repare. Nu-ti recomand sa iei piese la xbox de pe olx.

| TediiL explică (pentru TheNexus):

Frate, Xbox-ul cica a rămas o perioadă lunga de timp nestins
+ Ca cateodata stateam cu prietenii cate 6-7 ore.
Si i-a mai dat fratemiu cu pumnii.
Probabil poate din cauza lui s-a detectat, el mi-a zis a rămas aprins o perioadă lunga. (Merg pe parerea asta)
Are 9 ani, nu știu cel duce mintea ca sa se scuze.
El oricum nu recunoaște

Eu vreau sa-i i-au un cooler extern.
Tu ce recomnazi?

| TheNexus a răspuns (pentru TediiL):

Nu ma pricep. Nu cred ca conteaza prea mult. Eu zic sa te documentezi.