| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu ce e mai bun PSP-ul sau Nintendo ds ...as vrea sa imi cumpar unul din ele dar nu stiu care eu as vrea Nintendo dar mai am nevoie de mai multe informati despre fiecare in parte, numai voi puteti sa ma ajutati, si cam cat costa.

17 răspunsuri:
| dmrtr a răspuns:

Psp

| shalimar a răspuns:

Http://www.hit.ro/review/PSP-vs-DS In rest depinde de tine. Ce anume vrei de la jocul respectiv.Salve

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nintendo au fetele mele si trebuie sa stii ca este cea mai rezistenta jucarie din lume.Cate trante si-a luat bietul Nintendo, de cate ori a cazut pe scari in jos, sau a fost calcat din greseala sau s-au varsat lichide pe el... dar Nintendo-urile tot rezista.Au si rezistenta buna in timp, au baterii f bune si consum mic, nu te lasa usor in pana.
despre restul ii las pe ceilalti sa te lamureasca. spor la joaca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci un psp te-ar ajunge la 749 ron si un nintendo DS tot cam asa te costa dar sunt putine jocuri la el iar la psp sunt foarte multe chiar si nfs undercover daca ai auzit de el ...in concluzie eu zic sa-ti achizitionezi un psp deoarece poate fi modat si iti pui jocuri de pe net fara sa-ti cumperi originale.Bft

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nintendo DS este mult mai bun.Ecranul touch il face mult mai usor de manevrat, iar diversitatea jocurilor e mult mai mare pentru nintendo(astia sunt veterani, din 1960 tot asta fac) pe cand cei de la sony sunt neexperimentati in domeniu. Un nintendo costa nou cam 350 lei(okazii.ro) iar un psp cam 700-800.Cu inca cativa lei iti iei un R4DS pentru nintendo ds si iti bagi cate jocuri vrei luate de pe net.In concluzie, DS e alegerea buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nintendo ds este cea mai poarsta creatie facuta vretata daca ai m sub 7 ani iti e bun un ds dar daca esti un gamer si vrei jocuri calumea ia-ti psp eu imi strang bani sa-mi iau bft

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un nintendo este cel mai potrivit.am eu unul, daca te intereseaza add- ionutz_tony2009

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

300euro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nintendo ds costa 500l si psp-ul costa 700l, 750, 800.Eu as vrea sa-mi cumpar psp go dar e 1000lei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am Nintendo Dsi XL si imi place. Se poate moda. Chiar de costă modarea, are ecran touchscreen şi daca îţi iei o app pentru desenat la ds ajungi mare artist. Cel mai bine e să ţi-l iei din străinătate, ca e de 1000 ori mai ieftin. În viaţa adevărata foloseşti degetele nu butoanele, aşa că daca vrei să experimentezi ceva pe viu, Dsi e cea ma bine alegere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti propun sa iti cumperi psp-ul, bineinteles doar daca vrei sa joci jocuri e mai bun.
si are jocuri mai faine, iar Nintendo ds are jocuri de copii mici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce vrei tu! Daca vrei sa joci jocuri cum ar fi:Mario, Tom & Jerry, Shrek ia-ti Ds, dar daca vrei jocuri mai tari ia-ti psp. Eu am un psp si sunt foarte multumit de el, dar nu mi-ar displacea nici un Ds.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da psp-ul e cea mai inteleapta de4cizie daca vrei sa joci, jocuri sa vezi filme, etc. dar daca vrei sa umbli cu creonul pe un ecran touch si sa desenezi e bun ds, dar daca vrei sa desenezi sa faci, poze si din astea mai bine decat un ds iti iei un mobil cu touch(LG, HTC, Samsung)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti lua ds! ia-ti psp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Psp e cel mai bun pentru jocuri Nintendo este mai mult, in mare pentru poze

| GrumpyGirl a răspuns:

Eu am un nindendo dsi xl si fff bun. Am si un psp dar pe ala e mai greu sa ma joc si pentru a avea jocuri bune trebuie sa le cumperi. Pe Nintendo daca le descarci pot merge chiar ca originalele si te poti conecta si la net, sa faci poze chiar mai bune decat pozele de pe telefoane... As zice sa-ti cumperi un Nintendo dsi, dsi xl sau 3ds(astea sut cele care fac poze)
funda?

| ana0metalhead a răspuns:

Nintendo:p