| crocodilia a întrebat:

As vrea sa va rog sa ma ajutati. Nu ma pricep, asa ca am nevoie de voi. Vreau un calculator, fie direct gata facut, fie pe piese si apoi asamblat, nu conteaza.
Am un buget de 3000 de lei si as vrea un dekstop cat de cat sa nu ma mai chinuie cativa ani buni. Folosinta normala, jocuri sa spunem la un nivel mediu. Nu vreau cele mai tari piese, ci sa se incadreze in buget. Nu am nimic asa ca am nevoie si de periferice.
Multumesc.

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Ce zici de asta?
AMD Ryzen 3, 4 nuclee, 3. 5GHz
8GB DDR4 2400MHZ
HDD 1TB, SSD 120GB
Monitor LG 22inch
Mouse si tastatura gaming
Casti
Sursa 500W
https://www.pcgarage.ro/......eriferice/