| RAY a întrebat:

As vrea un program bun de editare video cu multe efecte,

Răspuns Câştigător
| Vickyy a răspuns:

Sony Vegas, Pinnacle Studio, Muvee Reveal

| RAY explică (pentru Vickyy):

Dar Sony cere resurce destul, ok

3 răspunsuri:
| ElenaSt2011 a răspuns:

Adobe Premiere Pro CS4 (exista si varianta imbunatatita CS5 - poate o fi aparut chiar varianta CS6 intre timp, nu stiu). Sunt BETON ARMAT. Mi le-a recomandat un vanzator de la magazinul de electronice www.domo.ro. este PE BUNE CEL MAI PERFORMANT program pentru realizarea efectelor speciale. Am cautat personal tutoriale ale acestui program (pe google si mai ales www.youtube.com sunt o gramada de lectii in ENGLEZA). Sunt convinsa ca stii ce inseamna tutorial (lectie video demonstrativa, unde poti opri si derula lectia la comanda, pentru a scrie ce zice prezentatorul). L-am cautat pe net cu ceva timp in urma si avea un pret rezonabil (daca bine imi amintesc, cam 100 lire sterline, sau ceva de genul).
Printre efectele despre care imi amintesc, face fundalul mai deschis sau mai inchis la culoare, pune imaginile una dupa alta, insereaza o imagine in cadrul unui videoclip (de exemplu, cand vorbeste moderatoarea unei emisiuni, apare un videoclip cu imagini in miscare in partea dreapta a ecranului, in timp ce pe fundal se deruleaza cu totul alte imagini), etc.
Sper sa iti foloseasca raspunsul meu si succes la invatarea programului.
Scuze daca te-a plictisit un raspuns atat de lung, dar, obisnuiesc (si chiar imi place) sa detaliez subiectele despre care vorbesc.
(Este un defect feminin si de ce nu - profesional).

| apocaliptic77 a răspuns:

ProShow Producer 7-Licenta costa peste 200 euro dar face toti banii(sau apelezi la activatoare )https://www.youtube.com/watch?v=QXYdp_jUKkU